Пора зимових свят – найулюбленіший час всіх дітей і навіть більшості дорослих. Адже в цей період збуваються всі найзаповітніші мрії та бажання! У повітрі плине неймовірний казковий аромат чудес та святкової радості. Головне – щиро вірити в диво, і воно обов’язково здійсниться для кожного з нас!
Ялинка – один з найпопулярніших атрибутів Нового Року та Різдва. Уявити зимові свята без неї неможливо. Прикрашати це дерево стало чудовою традицією.
Нині про різдвяну красуню існує безліч легенд. Тому педагог-організатор провела з дітьми інформаційну розвідку та створила презентацію на тему «Історія новорічної ялинки. Екоялинка майбутнього». Завдяки спільній роботі дітлахи отримали змогу дізнатися про появу новорічної ялинки, про проблеми екосистем лісів, долю ялинок після свят.
Ялинка. Скільки їх, красунь, все ще зелених, із залишками прикрас, лежить на смітниках одразу після новорічних свят. А чи знаєте ви, що це може стати справжньою катастрофою для природи? Щороку в нашій країні вирубують більше мільйона ялинок! А площа вирубаного ялинкового лісу розміром як ціле село. І хоча існують спеціальні ялинкові ферми, значну частину дерев, насправді, вирубують браконьєри. Це дуже шкодить природі, порушує екосистему лісу.
Тому, щоб зацікавити школярів екоактивностями, формувати поклик піклуватися про довкілля разом, педагог-організатор обговорила з дітьми відео екологічного спрямування й дала завдання учням проявити свою творчість та вигадати, як та чим можна замінити справжню ялинку, але зберегти відчуття свята! Діти з цікавістю сприйняли такий виклик, виконали завдання та надіслали фото своїх робіт та поробок.
А найменші школярі присвятили частину свого дозвілля художній творчості. Яка в їхній уяві зима? Холодна біла злюка-бабуся чи рум’яна весела красуня-дівчина? Побачити це можна на вернісажі «Зимові фантазії».