Охтирська Загальноосвітня школа №8

ЦЕ ВРЯТУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ! (Інформація щодо безпечних укриттів)

21 листопада – День Гідності та Свободи

Цього дня, з різницею у дев’ять років, розпочалися дві визначні для сучасної України події: Помаранчева революція 2004-го та революція Гідності 2013-го.

21 листопада 2004 року Центральною виборчою комісією було оголошено, що перемогу в президентських перегонах здобув Віктор Янукович. Масові та брутальні фальсифікації під час голосування та підрахунку голосів збурили українське суспільство. Прихильники опозиційного кандидата Віктора Ющенка 22 листопада вийшли на мітинги незгоди. Протестний рух охопив найбільші міста України, а центром став Майдан Незалежності у Києві. Внаслідок цих подій відбувся повторний другий тур президентських виборів за результатами якого переміг Ющенко.

21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.

Євромайдан тривав 93 дні. Відстоювання власної гідності та свободи коштувало Україні багатьох життів патріотів, яких стали називати Небесною Сотнею.

Задля вшанування героїзму й незламності учасників Революції Гідності протягом 20-22 листопада у школі пройшли виховні заходи та інформаційні години.

В кабінеті історії оновлено інформаційний стенд, присвячений подіям Революції Гідності та початку збройної агресії росії проти України.

Педагоги школи взяли участь у Тестуванні до Дня Гідності та Свободи від Національного Фестивалю «Код Нації».

Організовано перегляд інформації із сайту-меморіалу пам’яті загиблих Героїв Революції Гідності в Україні «Небесна Сотня. Герої не вмирають…», документального відео та репортажів «Зима, що нас змінила. Небесна сотня», освітнього відео до Дня Гідності та Свободи «Вистояли на Майдані – переможемо у війні», «Ідемо в музей. Спецвипуск до Дня Гідності та Свободи».

Проведено урок гідності «Від Революції гідності до країни незламних», годину пам’яті «Народжені вмерти за Батьківщину – залишаються жити у віках», «Вогонь Гідності: Пам’ять, Єдність, Перемога», ранкову зустріч «21 листопада – День Гідності та Свободи», «Небесна Сотня дивиться з небес».

Шлях України до Євросоюзу триває. Україна виборює своє право на вибір курсу, історичного поступу та розвитку, своє право на існування та незалежність.