Охтирська Загальноосвітня школа №8

ЦЕ ВРЯТУЄ ВАШЕ ЖИТТЯ! (Інформація щодо безпечних укриттів)

Зміцнюємо інформаційну стійкість: протидія російській пропаганді

У наш час інформаційна безпека є важливою складовою захисту незалежності та свободи нашої країни. Російська пропаганда намагається впливати на свідомість людей, поширюючи неправдиві або маніпулятивні дані, намагаючись розділити суспільство.

Формування інформаційної стійкості – один із надважливих напрямків превентивної роботи з учнями. Тому у школі організовуються інформаційні кампанії з протидії російській пропаганді. Ці заходи спрямовані на розвиток критичного мислення, медіаграмотності та навичок перевірки інформації. Педагоги школи прагнуть забезпечити учнів інструментами для розпізнавання фейків, маніпуляцій та дезінформації, що є важливими для підтримки інформаційної безпеки нашої держави.

Як школа протидіє дезінформації? Навчаємо критичному мисленню, приділяючи увагу розвитку навичок аналізу інформації та її перевірці. Розповідаємо про медіаграмотність – організовуємо інтерактивні заняття, запрошуємо менторів та тренерів з цього питання. Залучаємо до ініціатив з протидії фейкам – проводимо інформаційні кампанії.

Так нещодавно проведено інформування батьків «Як пропаганда РФ дістає наших дітей. Небезпечні мультфільми, які дивляться діти», «Інформаційна гігієна дітям: подолати російські фейки у соцмережах, мультиках та іграх»,, під час яких використано відеоматеріали із циклу «Розмова з дітьми про важливе», створені Dovidka.info спільно з Держспецзв’язку в межах Місяця кібербезпеки в Україні.

Дітям було запропоновано переглянути інформаційно-аналітичні матеріали презентації «Стоп, пропаганда!», де вони познайомилися з різними видами пропаганди та маніпулятивними складовими ворожої пропаганди.

Сьогодні Інтернет став невід’ємною частиною життя наших дітей. Але разом з корисними ресурсами в мережі існує багато небезпек. Як захистити  дитину від інформаційних загроз?

Наприклад, на уроках інформатики третьокласники навчаються розпізнавати російські сайти за їх адресами. Діти дізнаються про доменні зони, IP-адреси та інші секрети мережі. Ці знання допоможуть їм безпечно користуватися Інтернетом та уникати небезпечних ресурсів. Це перший крок до формування у дітей навичок безпечного користування Інтернетом.

Інформаційна безпека сьогодні є не менш важливою, ніж фізичний захист. Кожен із нас може стати активним учасником інформаційного спротиву, навчаючись та навчаючи інших розпізнавати правду й не піддаватися маніпуляціям. Інформаційна стійкість – це наша сила!

Використано фото із сайту Центру міжнародної безпеки та партнерства